ghb
10 دی 1401 - 15:01

اجرای 50 برنامه‌ فرهنگی و هنری با هدف شناسایی مکتب شهید سلیمانی در آذربایجان شرقی

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از اجرای 50 عنوان برنامه فرهنگی و هنری به مناسبت سومین سالگرد شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در نقاط مختلف این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حسن گلی ظهر امروز شنبه در جمع خبرنگاران  با اشاره به فرا رسیدن سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی اظهار داشت: همه مردم و دستگاه ها پای کار هستند تا با برگزاری با شکوه مراسم سالگرد شهادت سردار جبهه مقاومت آثار و برکات این موضوع به جامعه تسری یابد.

وی با اشاره به برنامه های حوزه هنر، فرهنگ و رسانه در این ایام افزود: این برنامه ها با افتتاح نمایشگاه عکس و آثار گرافیکی با محوریت شهادت حاج قاسم سلیمانی در مجتمع فرهنگی تبریز آغاز خواهند شد که این نمایشگاه از روز دوشنبه تا پنجشنبه هفته جاری دایر خواهد بود و در کنار آن نمایشگاه نقاشی روی شیشه نیز در همین بازه زمانی برگزار خواهد شد.

گلی افزود: کارگاه خوشنویسی وصیت نامه شهید سلیمانی با حضور ۳۰ نفر از هنرمندان خوشنویس استان در مجتمع هنری ۲۹ بهمن تبریز نیز یکی دیگر از برنامه های این ایام خواهد بود چرا که وصیت نامه سردار دل ها به عنوان چکیده وصایای همه شهدای کشور در دوران مختلف در کنار وصایای امام راحل (ره) و بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری، نسخه شفابخش و کلید حل مشکلات کشور در حوزه های مختلف است.

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از برگزاری روزهای فیلم به عنوان یکی دیگر از برنامه های سالگرد شهید سلیمانی نام برد و گفت: این رویداد از دوشنبه تا پنجشنبه هفته جاری با محوریت و موضوع شهدای مدافع حرم در مجتمع سینمایی ناجی برگزار خواهد شد و تلاش می کنیم دو مستند ملی «رد یک مرد» و «قرار روز شانزدهم» نیز در این رویداد به نمایش درآیند.

گلی همایش «جان فدا» را مهمترین برنامه پیش بینی شده برای حوزه هنر، فرهنگ و رسانه استان در سالگرد شهید سلیمانی دانست و تصریح کرد: این همایش به عنوان عرض ارادت اهالی این حوزه به ساحت شهدا و به ویژه شهید سلیمانی در ساعت ۱۵ روز چهارشنبه چهاردهم خرداد در مجتمع ۲۲ بهمن برگزار خواهد شد و محافل انس با قرآن در پنج مسجد و فرهنگسرای تبریز و حضور در قطعه شهدای مدافع حرم آرامستان وادی رحمت در روز پنجشنبه نیز از دیگر برنامه های این ایام است.

پایان پیام/ ۶۰۰۳۶

منبع: فارس
شناسه خبر: 945689